اصول مراقبت از پوست پا

روتین مراقبتی پوست پا

روتین مراقبتی از پوست پا به منظور پاکسازی و تقویت آن از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که پاها قلب دوم هر انسانی بوده و حفظ سلامت آن ها به اندازه مراقبت از پوست صورت مهم می باشد و چنانچه آسیب ببیند درمان آن به مراتب سخت تر می باشد.

ما در ادامه این مقاله اصولی ساده به همراه چند ماسک خانگی را به شما آموزش می دهیم که برای همه قابل انجام است و تمام مشکلات و نیازهای شما را در این زمینه رفع میکند

روتین مراقبتی از پوست پا

شما دوستان عزیز می بایست حتما یک روتین مراقبت پوست پا داشته باشید در قسمت پایین چند مرحله بیان شده است که انجام آن ها می تواند کمک خوبی به شما بکند تا هم عارضه های پوستی از جمله پوست پوست شدن، خشکی، ترک های پا و غیره را درمان کنید و هم به سلامت و تقویت آن کمک کنید.

– شستشوی کامل پوست پا

پای خود را به خوبی بشویید استفاده از یک سنگ پا تاثیر زیادی روی رفع خشکی و لایه برداری از پوست پا دارد و به عنوان یک ماساژور عمل می کند. جالب است بدانید ماساژ دادن پا  جریان خون را بهبود بخشیده و به آرامش افراد کمک شایانی می‌کند.

– استفاده از کرم های ترک پا

کرم های ترک پا که به صورت تخصصی برای مراقبت از پوست پا تولید شده‌اند حاوی عصاره های طبیعی و گیاهی می باشند که باعث شده تاثیرگذاری زیادی داشته باشند. این محصولات نه تنها برای رفع ترک های پا بلکه در پیشگیری از ایجاد آنها نیز بسیار موثر است.

پیشنهاد میشود هر بار بعد از حمام مقداری از آن را روی پوست پا ماساژ داده و اجازه دهید تا کاملا جذب شوند و بهترین جایگزین برای آن وازلین های بهداشتی می باشد

استفاده از کرم های مرطوب کننده دست و صورت مناسب برای حفظ  سلامت پوست کف پا نمی باشند چرا که فرمولاسیون ضعیف تری داشته و اثرگذاری بسیار کمتری دارد.

– استفاده از اسکراب پا

هفته ای دو بار از اسکراب پا استفاده کنید لایه برداری یکی از مهم ترین قسمت های روتین مراقبت از پوست می باشد که پا نیز از این مقوله جدا نیست شما با لایه برداری به سلول های  مرده و  سلول های جدید کمک کرده  و نرمی پوست زیبایی پا را تجربه خواهید کرد

– پوشیدن جوراب 

بیشتر خانم ها به خصوص دختران جوان از پوشیدن جوراب امتناع می‌کند صد البته که این کار زیبایی پاهای شما را به نمایش میگذارد ولی اگر می‌خواهید همواره زیبایی و سلامت آن ها را حفظ کنید سعی کنید در برخی مواقع از جوراب استفاده کنید تا کفش به پاهای شما آسیب نزنند.

فواید جوراب بر سلامت پوست پا

این پیشنهاد تیم تکشین برای همه افراد می باشد ولی اگر در حال حاضر پوست پای شما دچار خشکی و پوسته پوسته شدن و غیره شده رعایت این کار برای شما حداقل در مدت زمان درمان الزامی است.

ماسک خانگی پا

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین گام ها در روتین مراقبتی از پوست پا که هرکسی می تواند در مقابل عارضه های مختلف انجام دهد استفاده از ماسک های خانگی میباشد. در ویدئوی زیر طرز تهیه یک ماسک طبیعی و آسان را به شما آموزش می دهیم که در نرم کردن، زیبایی و افزایش گردش خون در پاها تاثیر زیادی دارد. همواره سعی کنید از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.

به پاهای خود رسیدگی کنید

رسیدگی به پا برای حفظ زیبایی سلامت و تقویت پوست آن کار سختی نیست کافیست همین نکاتی که در این مقاله ذکر شد را به صورت مداوم اجرا کنید تا به مرور زمان پوست پا تقویت شده داشته باشید.  همچنین در کنار آن سعی کنید هفته ای دوبار ورزش کنید. امیدواریم تیم مشاوره تکشین در این مقاله توانسته باشد به شما اطلاعات ارزشمند و خوبی ارائه دهد.